Aktuálny stav vinohradov

Ohňavy

Jar 2023 - napriek vycerpavajucej snahe o zastavenie vystavby vo funkcnych vinohradoch sa nam - obyvatelom Krasnan - v tychto dnoch naskytuje smutny pohlad, ked sa pomedzi hriadky rodiaceho vinica pohybuju tazke stroje stavebnej techniky. Od roku 2017 bojujeme proti vystavbe cesty. Vystavba prebieha aj napriek tomu, ze Najvyssi sud spochybnuje pravoplatnost uzemneho rozhodnutia pre tuto stavbu. Podporte nas, aby sme dotiahli boj proti vystavbe cesty cez vinohrady do uspesneho konca.

Jar 2018 - dvojsmerná cesta, ktorá povedie cez vyrúbaný pás viníc, bude na základe príslušných orgánov realizovaná. Popri nej povedie chodník, no nie cyklochodník. Rýchlosť by mala byť obmedzená na 40 km/h aj použitím "retardérov". Viac o ceste tu.


Jeseň 2017 - vyše 10 radov viníc bolo zo dňa na deň vyrúbaných, aby uvoľnili cestu pre novovznikajúcu dvojprúdovku spájajúcu ulicu Račianska s ulicou Horská. Na obrázku je výrub vidieť úple vľavo. Ostatné vinice sú naďalej obhospodarované.
Leto 2017 - developer Lucron, ktorý stavia projekt Malé Krasňany, takto propaguje výhľad z bytového domu 5, ktorý priamo susedí s vinohradmi.


Porovnanie satelitných snímkov
2011
Ohňavy 2011
2017
Ohňavy 2017

Komentáre